Lenovo Legion Tower T5 Recenzia

Lenovo Legion Tower T5 Recenzia

Lenovo Legion Tower T5 (32 GB RAM, 512 GB SSD + 1 TB HDD podľa recenzie, je konfigurovateľný až do 64 GB RAM; 2 TB SSD + 8 TB HDD) je herný stolný počítač strednej triedy od spoločnosti Lenovo, ktorý ponúka solídny výkon bez prehnanej cenovky špičkovej hernej zostavy.

Pri pohľade na papierovú výbavu Legion Tower T5 si uvedomíte, že ide o skvelý prírastok do radu predpripravených herných počítačov v tejto cenovej kategórii. Budete však hľadať dôvod, prečo si ho vybrať namiesto iných podobných strojov na trhu.

Vezmite si napríklad HP Envy TE02-0042 (2022), herný stolný počítač v rovnakej cenovej kategórii, ktorý sa však pýši procesorom Core i9 12. generácie a grafickou kartou Nvidia RTX 3070, ktorá poskytuje lepší herný výkon ako grafický procesor RTX 3060 a procesor predchádzajúcej generácie Legion T5. Dokonca aj Asus ROG Strix G15 s podobným grafickým procesorom RTX 3060 má novší čip Intel 12. generácie, čo z neho robí lepšieho herného a pracovného koňa.

Lenovo Tower T5 síce nepatrí k najlepším herným počítačom, aké si môžete kúpiť, ale napriek tomu ponúka úctyhodný výkon za danú cenu a vo výpredaji ho možno budete môcť získať aj za oveľa nižšiu cenu. Je dobrou pripomienkou toho, že nemusíte vysoliť tisíce eur za špičkovú zostavu, aby ste si užili skvelý herný výkon v rozlíšení 1080p.

Lenovo Legion Tower T5 Recenzia

Dizajn:

Lenovo Legion Tower T5 má rovnaký krabicový dizajn ako jeho predchodca, s mohutnou siluetou stolného počítača. Tento štandardný stolný počítač s hmotnosťou 27 kg je dostatočne ľahký, aby ste nemali problém s jeho prenášaním v domácnosti, ale stále dostatočne ťažký, aby ste ho ťažko prenášali na turnaje Esports.

Jediným prvkom narúšajúcim štandardný čierny obdĺžnikový dizajn sú priehľadný sklenený bočný panel a prispôsobiteľné svetlá RGB v prednej (zobrazujúce logo Legion) aj zadnej časti (prezentujúce vnútro veže) herného počítača. Stolný počítač má rozmery 21,65 x 19,09 x 14,57 palca, čo vám poskytuje výrazne priestranný vnútorný are, ktorý uľahčuje inštaláciu upgradov. Poskytuje tiež dostatok priestoru na to, aby mohlo zažiariť osvetlenie RGB.

Lenovo Legion Tower T5 je trochu slabší, pokiaľ ide o porty. Na hornej strane skrine sa nachádzajú porty pre slúchadlá a mikrofón spolu s dvoma portami USB-A 3.2 gen 1. Na zadnej strane nájdete ethernetový port, tri audio výstupy a porty z grafickej karty – v tomto prípade jeden port HDMI, jeden DisplayPort a jeden port DVI. Okrem toho je tu port USB-C 3.2, dva ďalšie porty USB-A 3.2 Gen 1 a dva porty USB-A, čo je spolu 7 portov USB.

Lenovo Legion Tower T5 Recenzia

Klávesnica a myš dodávané s Legion Tower T5 sotva stoja za zmienku. Tak ako všetky dodávané bezplatné periférie, aj klávesnica a myš pôsobia v porovnaní s mojou špecializovanou hernou myšou a mechanickou klávesnicou mimoriadne krehko. Je trochu zvláštne sťažovať sa na to, že „bezplatná“ myš a klávesnica sa nevyrovnajú drahším perifériám, ale rozhodne mám pocit, že toto bola oblasť, kde spoločnosť Lenovo trochu šetrila, aby udržala náklady na Tower T5 nízke.

Výkon:

Ak vezmeme do úvahy cenu a zoznam špecifikácií, Lenovo Tower T5 s grafickou kartou Nvidia RTX 3060 (s 12 GB DDR6) si pri rozlíšení 1080p drží dobré výsledky. Far Cry New Dawn beží pri 108 snímkach za sekundu a Dirt 5 dosahuje priemer 86 fps. Aj novšie hry bežia dobre, ale nie tak maslovo, ako by ste mohli očakávať od kariet najvyššej triedy od spoločnosti Nvidia vrátane kariet RTX 3080 a RTX 3090. Napríklad hra Cyberpunk 2077, hraná pri vysokých nastaveniach (1080p), beží pri 76 fps, ale pri nastavení Ultra klesne na 65 fps. Prekvapivo žiadna hra nebeží pod 30 fps, čo sa u GPU RTX 3060 očakáva.

Neoficiálne, ak budete hrať staršie alebo graficky menej náročné tituly, Legion T5 vám umožní vytočiť všetky grafické nastavenia na maximum a stále pobeží na 60 fps alebo viac. Novšie vysokorozpočtové hry si vyžadujú určité úpravy nastavení, aby bežali pri vysokej snímkovej frekvencii, ale všetky sa dajú hrať.

Lenovo Legion Tower T5 Recenzia

Až keď sa pokúsite posunúť hranice možností Legion Tower T5, zistíte, že nejde o špičkovú zostavu. Ak sa z nejakého dôvodu pokúsite použiť Lenovo Tower T5 na spustenie najnovších hier v rozlíšení 4K, pravdepodobne sa zaseknete. Tower T5 zvládne spustiť Far Cry New Dawn v 4K pri úctyhodných 50 fps, ale pri hraní Assassin’s Creed: Valhalla v rovnakom rozlíšení sa pohyboval na úrovni 39 fps, zatiaľ čo pri hre Shadow of the Tomb Raider dosahoval pri rovnakých nastaveniach v priemere 37 fps.

Keď sa notebook Lenovo Legion Tower T5 nepoužíva na hranie, dosahuje slušné, ak nie úžasné výsledky vďaka procesoru Intel Core i7-11700F, 32 GB RAM a 512 GB SSD + 1 TB HDD úložisku. Dokončenie úlohy na úpravu videa, ktorá počítaču zadáva úlohu prekódovať 4k video na 1080p v programe Handbrake, trvá niečo vyše 10 minút. V ostatných prípadoch si Legion Tower T5 vedie pomerne dobre v benchmarkovom teste Geekbench 5.4 s viacjadrovým procesorom, kde dosiahol skóre 8297. To je lepšie ako väčšina podobne drahých strojov, ale ani zďaleka sa nepribližuje špičkovým herným zostavám, ako je Alienware Aurora R14.
digitweek.com

Nákupný košík
Návrat hore