Aktualizovať na systém Windows 11?

Aktualizovať na systém Windows 11?

Systém Windows 11 je sporný softvér. Hoci niektorí oceňujú novú estetiku, ktorú Microsoft presadzuje, nemožno poprieť, že Windows 10 zostáva veľmi populárny. V dohľadnej budúcnosti viac než funkčný. Z technického hľadiska je však novší softvér výhodou, najmä ak náhodou používate špičkový počítač s procesorom Intel. Stačí to na to, aby to malo význam? Gordon a Adam to skúmajú na kanáli PCWorld YouTube.

Gordon použil najnovší procesor Intel Core i9 s niektorými z najvýkonnejších súčiastok, aby vykonal sériu testov na najnovších zostaveniach systémov Windows 10 aj Windows 11. Jediným rozdielom v sérii testov je výmena štartovacích jednotiek, ktoré sú samy o sebe identickým hardvérom.

Testy zahŕňali Cinebench, Handbrake, PugetBench Adobe Premiere, Photoshop a Lightroom. Tiež UL Procyon Creative Suite a Office 365, Crossmark Enterprise, GeekBench, Chrome 107 v rôznych testovacích prostrediach a Nero Score. V prípade hier vyskúšali rôzne naše obvyklé benchmarky.

Oplatí sa teda upgrade? Aby som pokazil 20-minútové video, odpoveď je veľké nie. Takmer vo všetkých testoch boli výsledky také blízke, že sa pohybovali v rámci benchmarkovej chyby, čo znamená v podstate identický výkon. V tých niekoľkých, ktoré sa líšili, mohol Windows 11 získať 3 až 4 percentá výhody a v niekoľkých namiesto neho získal Windows 10. Ak vás zaujíma výkon, v podstate nie je dôvod na upgrade zo systému Windows 10, a to ani na najvýkonnejšom hardvéri.

Aj keď Gordon skúšal stohovať programy a benchmarky a zapínať a vypínať iGPU, výsledky boli viac-menej rovnaké. Okrem niekoľkých testov v Chrome a Photoshope to bola v podstate remíza… pričom Windows 11 a 10 si vymieňali mierne výhody.
pcworld.com

Nákupný košík
Návrat hore