Repasované počítače a prečo ich kupovať?

Repasované počítače a prečo ich kupovať?

Všetko v našom živote je úžasné iba do chvíle, pokiaľ sa vrchol nezrúti a na trhu sa objavia novšie a pokročilejšie modely počítačov. Toto spôsobuje, že je ťažké udržať si prehľad o najnovších trendoch bez toho, aby ste sa z toho nezrútili.

Pokiaľ ide o nákup renovovanýchpočítačov, existuje veľa  mylných predstáv a je potrebné vyriešiťniekoľko vecí…

Bežné mylné predstavy o kúpe renovovaného produktu sú, že dostávate použitý produkt, ktorý je nekvalitný, nevzťahuje sa naň žiadna záruka a v podstate máte 50% šancu, že to nebude fungovať. Keď nové produkty vyjdú z linky, sú len zriedka individuálne testované. Sú zabalené a odoslané, aby boli čo najrýchlejšie predané. Iste, máme kontroly kvality a náhodné kontroly vzoriek, ale potenciálna šanca na nefunkčnosť je určite prítomná pri akomkoľvek novom elektronickom zariadení. Keď si kúpite renovovaný počítač, získate istotu že to bolo vyčistené, diagnostikované, opravené a testované – človekom. 

Ak vám záleží na tom, aby ste dostali najlepšiu hodnotu, renovovaný počítač je určite správna cesta. Získanie vysokokvalitných produktov, ktoré (vo väčšine prípadov) vyzerajú a fungujú ako nové s obrovskou zľavou. Renovované počítače predstavujú pre podniky a spotrebiteľov dobrý spôsob, ako získať nové technológie bez toho, aby museli míňať veľa peňazí. 

Zatiaľ čo nové stroje obsahujú najnovšiu generáciu procesorov, naše renovované stroje sú často o tri až päť generácií pozadu, aby sme vedeli ponúknuť širokú škálu cien. Pohyblivé časti v počítačoch a notebookoch sú vystavené najvyššiemu riziku zlyhania, najmä pri konvenčných rotujúcich pevných diskoch. Všetky klasické disky HDD, ktoré mali mechanicky pohyblivé časti, majú obmedzenú životnosť. SSD disky sú oveľa odolnejšie a majú dlhšiu životnosť, pretože neobsahujú pohyblivé časti.

Z tohto dôvodu štandardne vymieňame všetky pevné disky v našich renovovaných kancelárskych PC a notebookoch za úplne nové SSD. To výrazne zvyšuje odolnosť stroja, výkon a spotrebu energie. V niektorých prostrediach má nákup renovovaných produktov väčší zmysel z komerčného aj praktického hľadiska. Napríklad školské stroje musia byť schopné vydržať zaobchádzanie detí, preto nemá zmysel platiť viac za kozmeticky nedotknuté počítače. Podobne platí pre terénnych pracovníkov alebo počítače nasadené mimo kancelárie, ako sú napríklad výrobné haly. Záruka je jedným z najdôležitejších faktorov pri nákupe renovovanej elektroniky; väčšina kvalitných prevádzok si stojí za svojou prácou. 

A hlavne nákup renovovaných počítačov je ekologický a priateľský k životnému prostrediu z niekoľkých dôležitých dôvodov. Predĺžením životnosti počítača pomáhate znižovať environmentálny odpad, ako aj znižovať počet nových strojov, ktoré je potrebné vyrobiť. Mnohé z použitých elektronických komponentov sú vzácne, drahé a environmentálne toxické. Ich rozklad môže trvať aj stovky rokov, takže eticky by sme mali urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme predĺžili ich používanie a tým chránili našu planétu. 

Renovovaný, repasovaný, refurbished = šikovná obchodná investícia

Ak máte nejaké obavy alebo stále nezodpovedané otázky, kontaktujte nás a my urobíme všetko pre to, aby sme vás upokojili.

Nákupný košík
Návrat hore